Pijawki w kosmetyce

Wiele znanych gwiazd Hollywood (np. Demi Moore) przyznaje się do stosowania tej metody, doceniając jej skuteczność w odmładzaniu wyglądu i upiększaniu skóry.

Maseczka połączona z zabiegiem hirudoterapeutycznym jest jednym z najbardziej ekskluzywnych zabiegów kosmetycznych na świecie. Już po pierwszym nałożeniu maseczki skóra staje się napięta, nawilżona i jedwabiście gładka, bardzo delikatna, a płytkie zmarszczki i przebarwienia znikają. Maseczka skutecznie wpływa na zmniejszenie trądziku i innych chorobowych zmian skóry, redukcji cellulitu i pajączków naczyniowych. A wszystko dzięki zawartym w ślinie pijawek hirudozwiązkom.

Maseczka może być stosowana na twarz, szyję, dekolt, pośladki, uda i dłonie. Maseczkę z własnej krwi stosuje się nie tylko w celach estetycznych ale także leczniczych.

Hirudozwiązki stosowane w kosmetyce

  • chloromycetyna, hialuronidaza, eglina – antybiotyki – powodują redukcję zmian chorobowych skóry,
  • substancje histamino podobne – rozszerzają naczynia skórne, zwiększając ukrwienie danej okolicy,
  • kortyzol, androsteron, testosteron, progesteron i estradiol – hormony sterydowe – tworzą doskonały „krem” oparty na żywych formach aktywnych biologicznie i biochemicznie,
  • endorfiny i serotonina – hormony szczęścia – pozytywnie wpływają na samopoczucie,
  • antyelastaza – spowalnia proces starzenia się skóry, ogranicza działania elastaz tj. fermentów, które degradują skórną elastynę.